|
Langweer krijgt weer geen fiat van SKS |
Opnieuw is er gedoe rond een vroege skûtsjesilerij op de Langwarder Wielen. Het wedstrijdcomité met daarin Sies Uilkema had een wedstrijd van zeven SKS skûtsjes tegen zeven IFKS skûtsjes uitgeschreven. Net als vorig jaar geeft het SKS bestuur echter geen startbewijs voor de SKS skûtsjes af.
Het wedstrijdcomité hoopt dat er toch nog een ander geluid vanuit de SKS komt. De kans is echter groot dat Langweer weer een IFKS aagelegenheid wordt, net als vorig jaar. Toen redde een spontane versterking van de IFKS vloot de wedstrijd. Er werd een weekeinde met prachtige wedstrijden gezeild, met eerste prijzen voor Henk Regts van Nij Beets en voor de latere IFKS kampioen Jelle Talsma uit Warten.
Vorig jaar werden de SKS skûtsjes teruggeroepen omdat de wedstrijd vantevoren niet bij het SKS bestuur was aangevraagd. Vergunningen bij gemeente en provincie waren inmiddels geregeld. Ook nu had Uilkema de wedstrijd organisatorisch rond, met professionele ondersteuning van de organisatie door wedstrijdleider Sieb Bandstra.
De wedstrijd bij Langweer is een initiatief van kroegbaas Jetze Heeres van het Wapen van Langweer. Op Omrop Fryslan verklaart Uilkema geen verklaring te kunnen geven voor de weigering dit jaar.
|